A jedná se přitom často o příslušníky jiných národností – hlavně tedy o Poláky. Poslední konflikt, ke kterému došlo z pátku na sobotu vzbudil v okresním městě rozruch. Mnoho Rychnováků ho totiž vidělo na vlastní oči a stejně tak byli svědky i pozdějšího zásahu policie. „V sobotu pět minut po čtvrté hodině ráno přijal operační důstojník oznámení, ve kterém telefonující uvádí, že v jednom z rychnovských barů se pere asi dvacet osob. Z prvotních zjištění mezi osobami byli i cizinci, kteří se utekli směrem k nemocnici. Policisté nyní událost prověřují," prozradila tisková mluvčí policie Alena Kacálková.

Podle informací Deníku mělo ke konfliktu dojít před místním klubem Dance Pivovar a pro Poláky si pak policisté přišli k nemocnici.
Není to první problém, který policie řeší v souvislosti s přílivem zaměstnanců do kvasinské automobilky Škoda Auto a dalších průmyslových firem. Podle některých obyvatel přestává být okres bezpečným místem, doposud se přitom mohl pochlubit jednou z nejnižších kriminalit.
Více informací k tématu, včetně pohledu policie, přineseme na stránkách v příštích dnech.