Na dvaačtyřicetiletého muže žijícího v současné době na Náchodsku měli rychnovští policisté spadeno už od začátku letošního roku. Muž drogy distribuoval po celém Královéhradeckém kraji.
„Doposud prodal či jinak opatřil a přechovával pro známé, přátele a zájemce metanfetamin (pervitin) a pryskyřici z konopí (hašiš), a to i přesto, že byl v roce 2012 rozsudkem Okresního soudu v Náchodě odsouzen za zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy k nepodmíněnému trestu odnětí svobody," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Alena Kacálková.

Překupník svoji „živnost" přesto neopustil a „perník", prodal nejméně v 327 případech 30 osobám, v různě velkých dávkách pohybujících se od 500 do 1 500 korun, kdy celkově získal více než 160 tisíc. Což zdaleka není konečná částka.

Třetího listopadu muže zadržela zásahová jednotka. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili v mrazícím boxu a jeho peněžence dohromady 36 gramů bílého krystalického prášku, což by vystačilo na 180 dávek za 90 tisíc korun.