„Zřejmě k nejzávažnějšímu případu byli přivoláni policisté v Hradci. Na Slezském Předměstí zadrželi devětatřicetiletého muže, který se dostal násilím do bytu své bývalé přítelkyně. Byl pod vlivem drog a žena se obávala o svůj život i život syna, a tak zavolala policii," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Pachatel byl přitom pouze několik málo hodin po propuštění z valdické věznice. Za násilnou trestnou činnost byl odsouzen již pětkrát.

„Soudce Okresního soudu v Hradci Králové ve čtvrtek odpoledne uvalil na muže obviněného z porušování domovní svobody vazbu," dodala Ježková. Hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi.

V úterý 8. ledna večer vyskočila uklízečka z okna v přízemí Gymnázia v Hostinném a volala o pomoc, když na chodbě spatřila neznámého muže tmavé pleti.

„Protože nebyl ochoten vysvětlit, co v budově hledal, převezli ho policisté na služebnu. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže, který si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. V rejstříku trestů už má jednadvacet záznamů," řekla Ježková.

Trojlístek mužů zadržených policisty v Královéhradeckém kraji krátce po propuštění z vězení doplňuje dvaatřicetiletý chlapík, který se měl pravděpodobně podílet na prodeji kradeného vozidla.

„Na žádném z územních odborů Pardubického kraje nebyl dosud zadržen nikdo propuštěný na základě amnestie," doplnila mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová. V Pardubicích pouze vyslýchali muže propuštěného z vězení, který onanoval před nezletilou dívkou ve vlaku.