Je mezi nimi i sedmadvacetiletý mladík, který „navštívil“ pět domů v Liberku a další tři v Kvasinách, Městské Habrové a Potštejně. Po vloupání z interiérů sebral, co mu pod ruku přišlo. Další, tentokrát devatenáctiletý mladík ukradl čtyři jízdní kola, a to v Častolovicích, Česticích a v Rychnově nad Kněžnou. Pětačtyřicetiletého muže pak ze dvou domů v Kostelci nad Orlicí v nestřeženém okamžiku ukradl peníze.

„Další hříšník zase v jednom marketu v Dobrušce neodolal vůni pánského parfému, který ukradl spolu se sadou žiletek. V policejní síti uvízl i čtyřiatřicetiletý muž, který odcizil na jedné ubytovně na Rychnovsku z uzamčené šatní skříně herní konzoli i se hrou na disku,“ popisuje další případy rychnovská policejní mluvčí Alena kacálková.

Na ubytovně kradla také pětadvacetiletá žena, ukořistěný tablet s nabíječkou obratem prodala na rychnovském náměstí neznámému muži za několik stovek korun. Digitální fotoaparát odložený na lavičce u dětského hřiště jednoho horského rekreačního objektu si pak neoprávněně přisvojil třiapadesátiletý muž, ale stejně jako ostatní se z lupu dlouho neradoval.

„Většina ze zmíněných osob je policii již dobře známá. V protiprávní činnosti bohužel i nadále pokračují, přestože podezřelí byli v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzeni nebo potrestáni,“ dodává Alena Kacálková.