Žena je podezřelá, že svého zaměstnavatele připravila o více než 7 milionů korun.

Podle informací Deníku přišla do kontaktu s tržbou společnosti, tedy s penězi, které pocházejí z obchodu s masem. „Žena byla zadržena už ve středu, a to na základě trestního oznámení,“ řekla Eva Prachařová, mluvčí Územního odboru Policie ČR Náchod. „Pak byla převezena na služebnu, kde byly provedeny základní policejní úkony. Mezi ně patří i to, že byla vyzvána k podání vysvětlení. Poté byla umístěna do policejní cely,“ dodala.

Vzhledem k závažnosti případu si celou věc převzala už ve čtvrtek krajská kriminální policie, která ženu převezla do Hradce Králové. „Případ je na samém počátku. Kriminalisty čeká mnoho práce, včetně výslechu podezřelé,“ sdělila mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Libuše Holá. „Škoda způsobená poškozené společnosti je vyčíslena na téměř 7,3 miliónu korun. Číslo ale není konečné, lze předpokládat, že se škoda může zvýšit,“ dodala.

Podle informací Deníku byla pracovnice Skaličanu zadržena na základě trestního oznámení, které na ní podalo přímo vedení společnosti. Případ je teď kvalifikován jako zločin zpronevěra, za což ženě hrozí 10 až 15 let vězení. (jm)