Kukla a pistole

Podle spisu měl Pavel Souček od 23. srpna do 22. září loňského roku přepadnout čtyři pošty a jednu pobočku České spořitelny. Ve čtyřech případech mu měli pomáhat Martin Zuzánek a Petr Vobořil.

Ve většině případů byl jejich scénář a rozdělené role jasně dané – Souček přepadával a Zuzánek s Vobořilem kryli záda v autech.

Jejich prvním terčem se 23. srpna stala pobočka České pošty na Pardubicku.

Kolem deváté hodiny ráno tam Souček vstoupil s pistolí v ruce a kuklou na hlavě. „Zbraň namířil na její zaměstnankyně a se slovy „chci peníze“ si vynutil vydání peněžní hotovosti ve výši 25 tisíc korun. Poté z místa uprchl a nastoupil do nastartovaného vozidla řízeného Zuzánkem,“ stojí v obžalobě s tím, že v tomto autě, které mělo kradenou poznávací značku, dvojice zajela za Vobořilem, který od nich vyinkasoval pět tisíc korun.

Stejný scénář trojice zopakovala o tři dny později v Hradci Králové, kde se jejich terčem stala opět pošta.

Poslední srpnový den pak Souček s Vobořilem přepadli pobočku České spořitelny na Chrudimsku, kam měl maskovaný Souček vstoupit s pistolí a slovy :“Tohle je přepadení, dělej, naval prachy, nejméně dvě stě tisíc, dělej, já vystřelím, já tě zastřelím,“ vybrat od pracovnic bankovního ústavu takřka 160 tisíc korun.

Za dalších čtrnáct dní se povedená trojice dala opět dohromady a již ověřeným postupem si měla z hradecké pobočky České pošty odnést 27 tisíc korun.

Jedinou změnou v tomto případě bylo, že tentokrát se na poštu měli v kuklách vydat Souček se Zuzánkem, zatímco Vobořil na ně čekal venku v autě.
Ještě do 29. září měli Souček s Vobořilem, respektive Zuzánkem, přepadnout ještě dvě úřadovny pošty v Hradci Králové.

Podle soudního spisu si měla trojice za dobu svého řádění ve východních Čechách, přijít na částku takřka 300 tisíc korun.

Jednání hradeckého soudu je naplánováno do pátku, kdy by mohl padnout rozsudek.