Policisté obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí krádež v tuto chvíli šetří. Ve čtvrtek krátce před osmou hodinou ranní si totiž doposud neznámý pachatel ve městě poblíž vlakové zastávky a místní firmy zřejmě vytipoval zaparkovaný kamion zahraniční značky.

Jeho řidič se v daný okamžik pohyboval na druhém konci nákladní soupravy, čehož zloděj ihned využil a do neuzamčeného auta vnikl. Z auta během chvíle ukradl tašku s doklady spolu s finanční hotovostí a s sebou vzal také tři mobilní telefony. Majiteli tak způsobil škodu v řádech deseti tisíců korun. Okradený řidič kamionu si nejprve ničeho nevšiml, na zloděje ho upozornila až volající žena, která v tu chvíli na zastávce nastupovala do vlaku a upozorňovala ho gestikulací na pravděpodobného pachatele. Ten už ale ujížděl z místa činu na jízdním kole směrem na Choceň.

Policisté tímto způsobem žádají svědky popsané události a zejména onu ženu, která na muže na jízdním kole upozorňovala, aby se jim přihlásili na kostelecké obvodní oddělení nebo na bezplatnou linku 158. „Jakákoliv zdánlivě nepodstatná maličkost, které si cestující z vlaku nebo kolemjdoucí při pohybu poblíž vlakové zastávky mohli v danou dobu všimnout, může policistům pomoci při objasnění tohoto případu krádeže," uvedla tisková mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.