„Slyšeli jsme volání o pomoc. S několika sousedy jsme se seběhli u plotu ke krematoriu, za nímž byla vyděšená žena,“ řekl muž žijící ve vedlejší ulici. Žena byla zamčená v areálu a snažila se dostat ven, podle svědků přes plot nejdříve přehodila své boty, poté ho chtěla přelézt sama.

„Prosila nás, ať neodcházíme, aby tam nezůstala sama,“ pokračoval muž ve vyprávění s tím, že mezitím skupinka lidí, kteří jí přiběhli na pomoc, zavolala policii.

„Na linku 158 telefonoval občan, že u zadní brány hřbitova u krematoria je žena, která se nemůže dostat ven. Operační důstojník na místo vyslal hlídku policistů a zároveň se snažil zkontaktovat správce nebo někoho, kdo má klíče,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská. Než policisté přijeli, jeden ze zaměstnanců krematoria ženě branku otevřel na dálku. Jak se ale na hřbitov dostala?

„Paní policistům uvedla, že se v restauraci seznámila s cizím mužem, který jí řekl, že je zaměstnanec krematoria a že jí ukáže jejího zesnulého příbuzného,“ popsala Janovská. Společně se tak dvojice vydala na hřbitov, kde ale ke slíbenému nedošlo. Žena tak chtěla z místa odejít, ale narazila na zamčenou branku.