Hlídka okamžitě vyjela na místo incidentu, kde se nacházely čtyři osoby. Ty vypověděly, že mají dlouhodobé neshody s jednou rodinou, která dělá schválnosti a terorizuje okolní. Jedna z přítomných žen vypověděla, že ji před chvílí sousedé měli nejprve slovně a poté i fyzicky napadnout a vše vyvrcholilo, když jí muž nastříkal údajně pepřový sprej do obličeje.

„Policisté skutečně viděli, že jí slzí oči a má zjevně zarudlou kůži na obličeji. Další muž ze skupinky vypověděl, že když slyšel na ulici hluk a křik, šel se podívat, co se děje. Spatřil problémové sousedy, jak napadají jeho sousedku, tak jí spěchal na pomoc, ale i on byl zasažen pepřovým sprejem," prozradila tisková mluvčí policie Libuše Holá. Policisté vyslechli tedy i oba „hlavní aktéry" celé události, kteří byli v té době ve dvoře v místě bydliště.
Starší žena byla velice hlučná a policistům uvedla, že sprej použili proto, že se cítili ohrožení. Její syn řekl, že je sousedi neustále napadají, ale nic konkrétního neuvedl.

Policisté muže i ženu vyzvali k dechové zkoušce, kterou žena odmítla. Muž nadýchal více než 1,3 promile. Protože se i v přítomnosti policejní hlídky choval agresivně, odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici. Okolnostmi celé události se policie nadále zabývá a šetří, kdo je oním skutečným viníkem. ⋌(zr)