I přes zákaz se projížděla autem. Cestu jí překazili policisté

Solnice – Policisté rychnovského obvodního oddělení zastavili v pátek po druhé hodině odpolední v Solnici řidičku vozu značky Škoda Fabia. Tím pro třiatřicetiletou ženu z Černíkovic jízda skončila, protože rozhodnutím Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2017. Policisté řidičce na místě další jízdu zakázali a na služebně jí sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vandal v noci řádil. Kamenem rozbíjel okna u domu i u auta

Domašín – Doposud neznámý pachatel v noci ze soboty na neděli kamenem rozbil sklo u vchodových dveří jedné z budov v Domašíně. U rozestavěného domu za obcí rozbil kamenem okno a poškodil tak i okenní žaluzii a podlahové lino. Kamenem pak rozbil přední okno u osobního auta zn. Hundai, zaparkovaného před domem. Celková škoda všech incidentů je vyčíslena na téměř 15.000 korun. Policisté Obvodního oddělení Dobruška případ šetří jako podezření z přečinu poškození cizí věci.

Zapomínat se opravdu nevyplácí. Peněženka se přes noc „vypařila"

Doudleby nad Orlicí – Krádež peněženky šetří policisté obvodního oddělení v Kostelci nad Orlicí. V altánku jednoho rodinného domu v Doudlebách nad Orlicí si ji večer zapomněla majitelka a ráno ji už na místě nenašla. Zloděj spolu s peněženkou odcizil platební kartu a osobní doklady. V případě dopadení pachateli za přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý nepodmíněný trest. ⋌(red)