Tady, na řidiči často využívané trase z Polska do průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, ho zastavila hlídka dopravních policistů spolu s polským kolegou.

„Nedodržel nejvyšší povolenou rychlost v obci a v měřeném úseku silnice mu hlídka radarem naměřila rychlost 92 kilometrů v hodině. Řidič auto uvedl do klidu až poté, co ho policisté ve služebním voze předjeli a předepsaným způsobem zastavili v obci Val. Následnou kontrolou zjistili, proč se řidiči příliš zastavit nechtělo. Pětadvacetiletý cizinec předložil hlídce pouze občanský průkaz s vysvětlením, že řidičský průkaz nevlastní a autoškolu si teprve dělá,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Muž měl navíc pozitivní test na přítomnost návykových látek. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči odmítl a chtěl pokračovat v jízdě. Po zadokumentování události mu policisté uložili kauci ve výši 25 tisíc korun z důvodné obavy, že se k přestupkovému řízení nedostaví. Protože muž u sebe požadovanou částku neměl, další jízdu mu zakázali a na parkovišti na auto dali botičku.