Vstupenku do žaláře včera dostal asistent trenéra pardubických hokejistů Ladislav Lubina. Kriminalisté ho obvinili ze zavinění čtvrteční nehody u Smiřic, při které zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

„Ladislav Lubina byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti, kde zákon stanoví trest šest měsíců až pět let vězení,“ uvedla mluvčí policie Anna Pešavová.

Bývalý reprezentant si dokument převzal v budově okresního ředitelství policie v Hradci. „Nebyl přehnaně sebevědomý ani nadmíru skleslý. Choval se normálně, musel to očekávat,“ řekl vyšetřovatel Ondřej Poživil.

Lubina toho mezi policisty mnoho nenamluvil. „Domluvili jsme se, že mu bez advokáta nebudeme klást žádné otázky. Takže podepsal převzetí a odešel. Při prvním výslechu právníka nežádal.“

Až do soudního procesu bude Ladislav Lubina na svobodě a dokonce může dál jezdit automobilem.

„Pro vazbu nejsou žádné důvody. Myslím, že se nebude skrývat nebo utíkat. Je to tak známá osobnost, že to vážně nehrozí,“ řekl vyšetřovatel.
Policisté nyní čekají na posudek soudního znalce, který provede detailní rozbor nehody podle stop z místa činu. Poté spis postoupí státnímu zastupitelství. „Může to trvat měsíce,“ dodal policista Ondřej Poživil.