Při akci bylo zkontrolováno několik desítek osob, tři z nich předložili policistům padělané doklady totožnosti. Jednalo se o dvě ženy ve věku 22 a 36 let a mladíka ve věku 17 let. Trojici cizinců nyní čeká vyhoštění z ČR. Než k tomu dojde, zůstanou všichni tři v zařízení pro cizince. kam budou umístěni.

Policisté současně kvůli padělání a pozměnění veřejné listiny zahájili úkony trestního řízení s trestní sazbou až na tři léta. Mezi dalšími podezřelými je také čtyřicetiletá cizinka, která policistům nepředložila doklad, který by ji opravňoval v republice pracovat. Bude proti ní zahájeno správní řízení, které bylo ale hned ukončeno vydáním rozhodnutí o správním vyhoštění na 6 měsíců s tím, že z ČR musí vycestovat do deseti dnů.

U Uhřínova se sesunul svah

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští profesionální hasiči vyjeli v noci na čtvrtek k odstranění kamenů z vozovky u obce Uhřínov. V Malém Uhřínově došlo k částečnému sesuvu svahu a uvolnění kamenů. Tři z nich zablokovaly vozovku a hasiči je museli odklidit na krajnici. Do akce se hasiči vrátili společně s dobrovolníky z Borohrádku, kdy odpoledne pomáhali záchranné službě s transportem zraněné seniorky v Borohrádku. Třiaosmdesátiletá žena upadla ve sklepě domu, ze kterého ji hasiči transportovali do sanity.