S pomocí ženy prodal pervitin za statisíce korun 26letý muž z Dobrušky. Nejméně od dubna roku 2017 neoprávněně poskytoval přímo ve městě, ale i v okolí a jinde v kraji pervitin nejméně 31 osobám pervitin. Návykovou látku poskytl v různě velkých dávkách nejméně v 526 případech, a to celkem za téměř 400 tisíc korun.

Protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen a potrestán. Spolu s ním v nejméně v jednom případě předala pervitin jiné osobě 21letá žena, rovněž z Dobrušky. Počátkem dubna spadla klec.

„Dvojice si vyslechla obvinění ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jí hrozí až desetiletý nepodmíněný trest. Muž je stíhaný vazebně, jeho společnice na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

K prodeji nabízel pervitin a marihuanu i 27letý muž z Doudleb nad Orlicí. Nejméně od května roku 2016 do března letošního roku v místě bydliště, ale i v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad Orlicí, Žamberku a na dalších místech okresu i kraje pro jiného přechovával, jinému prodal nebo jinak jinému opatřil v okruhu svých známých a zájemců psychotropní látku metamfetamin zvaný pervitin a omamnou látku konopí, nazývanou marihuana. Nejméně 13 osobám prodal více než 130 dávek pervitinu. A to nejen za peníze, ale i výměnou za věci či zdarma. Touto nezákonnou činností získal více téměř 90 000 korun. Touto činností si přišel na skoro 900 tisíc korun. V jednom případě dealer prodával marihuanu osobě mladší 18 let. Obviněnému muži za zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí až desetiletý nepodmíněný trest.