Desítky měsíců slibovala 46letá obchodní zástupkyně společnosti zabývající se finančním poradenstvím svým klientům až 50 procentní výdělek. Finanční zázrak se do slibovaného půlroku však nekonal. Důvěřiví lidé nezbohatli, ba naopak, své vložené peníze už neviděli.

Doposud policie zjistila, že žena podvedla minimálně 17 důvěřivců. Celkový počet však s ohledem na vyšetřování nemusí být vůbec konečný.

„Ve dvou případech se dokonce jednalo o částky ve výši až půl milionu korun, které důvěřiví klienti s vidinou svého budoucího prospěchu přislíbeného konzultantkou poslali elektronicky na účet fyzické osoby provázané s touto ženou,“ uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský s tím, že oklamaní lidé si mysleli, že peníze zasílají na účet společnosti, pro kterou žena pracovala.

Kromě horentních sum žena přebírala i menší částky v hotovosti.

Nedílnou součástí jejího podvodu bylo podle policie i falšování dokumentů. Pod tíhou důkazů se žena kriminalistům nakonec sama přiznala. Dále uvedla, že peníze využila ve svůj vlastní prospěch a v neposlední řadě i k pokrytí dluhů.

„V případě prokázání a uznání viny hrozí ženě v případě odsouzení trest odnětí svobody až do výše osmi let. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se pravděpodobně nejedná o konečný počet poškozených a tedy ani výše celkové způsobené škody není finální,“ upozornil Jan Čížkovský.

S ohledem na tento případ doporučují policisté při podepisování smluv obezřetnost.