Rána se ozvala z náměstí F.L. Věka nedaleko jejich budovy a z tohoto směru jen chvilku poté policisté uviděli ujíždět osobní auto. „Hlídka okamžitě naskočila do služebního vozu a rozjela se za podezřelým autem směrem na Opočno. Na obchvatu mezi Dobruškou a Opočnem se mužům zákona podezřelé vozidlo Peugeot 405 podařilo zastavit,” popsala událost rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Policisté okamžitě muže za volantem zajistili a uvnitř vozu také nalezli střelnou zbraň. Ta byla navíc nabitá. Dvaačtyřicetiletému řidiči z Rychnovska zároveň naměřili 2,05 promile alkoholu v dechu.

„Dalším šetřením dobrušští policisté spolu s rychnovskými kriminalisty zjistili, že podezřelý muž po požití alkoholických nápojů usedl za volant a přijel na náměstí v Dobrušce. Tam přistoupil k osobnímu vozu chrysler, kde v té době seděl řidič se spolujezdcem. Muž otevřel dveře u šoféra a se zbraní v ruce od něj požadoval peníze,” uvedla Kacálková. Že to myslí vážně zdůraznil také výstřelem do vzduchu. Poté, co mu vyděšený řidič sdělil, že má jen malý obnos peněz v řádech sto korun, podezřelý zabouchl dveře se slovy: „Tak si je nech“. Poté nasedl do svého vozu a ujížděl pryč.

Zadržený muž ihned putoval do policejní cely. Po jeho vystřízlivění a po provedení všech nezbytných úkonů byl propuštěn a dále bude vyšetřován na svobodě. Za zločin loupeže a přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až desetiletý trest.

(sir)