Dva muži se pokusili šedesátiletého řidiče taxislužby uškrtit a zřejmě se zmocnit i jeho vozu. Z toho se jim naštěstí nepovedlo ani jedno. Podezřelá skupinka tak druhý den z nádraží v Pardubicích zase odjela. Policie po nich pátrala od 31. srpna a netrvalo dlouho a z Maďarska přišla dobrá zpráva. „Hledané osoby už se podařilo ztotožnit a vyšetřování jimi spáchaných skutků si přebírají policejní orgány jiného státu,“ uvedla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

Umělecké sklony nebyly pochopeny

Náchod - Policisté pátrají po pachateli, který různými barvami na vlakovém nádraží v Náchodě počmáral vozy osobního vlaku. Neznámý umělec vyvedl na boky i čelo soupravy nápisy v pestrých barvách, v nichž střídal písmena, číslice i barevnou škálu obrazců. Výtvory v černé, šedé, zelené, bílé a růžové však dráhy vůbec nenadchly, a na dosud neznámého sprejera podaly trestní oznámení pro přečin poškození cizí věci. Pachatel v případě dopadení může počítat s peněžitým trestem nebo až ročním pobytem za mřížemi.

Případy vykrádání chalup vyřešeny

Jičín - Jičínští policisté objasnili tři případy vloupání do chalup na Jičínsku, ke kterým došlo od 20. srpna letošního roku. Na svědomí je má mít pětačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti. V prvním případě muž vnikl do rekreační chalupy v obci Březka. Poté si vyhlédl částečně neoplocený pozemek a vloupal se do chalupy v Úlibicích. K poslední události došlo počátkem minulého týdne rovněž v obci Úlibice, kdy se lapka vloupal do neobývaného domu. Policisté ho objevili ukrytého ve skříni v domě, kam se před hlídkou schoval.