„Ve čtvrtek 11. května přijal operační důstojník informaci o muži, který s blíže neurčenou krátkou střelnou zbraní viditelně manipuluje na veřejnosti. Okamžitě tak zalarmoval policejní hlídku, která se vydala ihned na místo události,“ informovala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Policisté na místě skutečně našli podezřelého a na zemi u něho ležela krátká střelná zbraň. „Použili výzev s výstrahou, kterých uposlechl a následně byl omezen na osobní svobodě. Díky místní znalosti policisté věděli, že se jedná o jim dobře známou osobu,“ popsala zásah Lucie Konečná.

Opilý muž nadýchal 2,9 promile alkoholu, proto skončil na protialkoholní záchytné stanici. Zbraň policisté zajistili. „Bylo předběžně zjištěno, že se jedná o airsoftovou pistoli,“ dodala k zbrani policejní mluvčí.

I tak se muž svým počínáním dostal do problémů se zákonem, ani s airsoftovou zbraní se totiž nesmí manipulovat na veřejnosti.

„Byť šlo zřejmě o airsoftovou zbraň, i pro majitele těchto zbraní platí dle zákona o zbraních a střelivu stanovená pravidla. Je zakázáno nosit ji viditelně a už vůbec by se s ní nemělo manipulovat na veřejnosti či místě veřejně přístupném, navíc v případě, že je vaše schopnost snížena požitím alkoholických nápojů, návykových léků nebo v důsledku nemoci,“ vysvětlila Lucie Konečná.

Policisté případ v současnosti řeší jako přestupek, na základě vyšetřování však může dojít k překvalifikování.