Tragicky začal v okresním městě nový týden. Při požáru neobydlené budovy u hypermarketu Albert v ulici Za Cihelnou zemřeli dva lidé.

„Na místo krátce po jedné hodině v noci vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Trutnova, Horního Starého Města a Mladých Buků se sedmi zásahovými vozidly, včetně automobilové plošiny,“ uvedla Martina Žahourková, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.

Oheň zachvátil dřevěnou nástavbu dvoupodlažního neobydleného domu, který využívali lidé bez domova. „Při příjezdu prvních hasičů na místo byl požár již v předposlední fázi hoření a celá střecha v plamenech,“ popsala událost mluvčí.

Hasiči našli u stěny v přízemí domu jednoho těžce zraněného muže, který utrpěl vážné popáleniny. Vytáhli ho ven a na popálená místa mu přiložili speciální chladicí obvazy.

Lékař a záchranáři se poté snažili u muže zajistit základní životní funkce, ale ten přes veškerou snahu svým zraněním ještě v sanitce podlehl. Vzápětí našli hasiči při likvidaci požáru v prostoru dřevěné nástavby torzo dalšího lidského těla.

Oheň dostali hasiči pod kontrolu krátce před druhou hodinou v noci. „Až do ranních hodin na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů a dohlížela na požářiště,“ dodala mluvčí Žahourková.

Během požáru došlo také k silnému zahřátí a výbuchu tlakové lahve, která byla uvnitř domu. Při explozi nebyl naštěstí nikdo zraněn.'

Včera dopoledne dorazili na místo tragédie vyšetřovatelé hasičů a policie. „Na místě je psovod se psem a zjišťuje možné příčiny požáru,“ konstatoval vyšetřovatel z požární stanice Trutnov Libor Halouzka a pokračoval: „Verzí může být několik. Získali jsme výpověď jednoho z lidí, který za bezdomovci do domu chodil, takže se kloníme k tomu, že příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání.“

Okolo požářiště se pohybovala zhruba dvacítka policistů. „Vzhledem k tomu, že na místě tragédie byl velký žár, ohledání místa činu se provádělo až v dopoledních hodinách. Požár nepřežily dvě osoby. Totožnost zjistíme až na základě nařízené pitvy a na vyšetřování budeme dále spolupracovat s hasiči.
Musíme provést výslechy všech svědků, nemůžeme pár hodin po požáru určit jeho přesnou příčinu,“ dodal mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Naposledy se podobná tragédie v regionu odehrála v dubnu loňského roku. Tehdy při požáru skladu slámy v Trutnově na Bojišti zemřely dvě děti.