U odvolacího soudu v Hradci Králové padl pravomocný rozsudek za padělání stáří ojetých vozů dovezených z ciziny. Podnikatel Leoš Flídr dostal za toto podvodné jednání podmíněný trest na jeden rok a tři měsíce s odkladem na dobu tří let a k tomu peněžitý trest ve výši 200 tisíc korun. První soudní jednání bylo vedeno proti Flídrovi v lednu loňského roku.

Padělal údaje

„Na originálech zahraničních technických průkazů dovezených vozidel neoprávněně přepisoval či nechal přepisovat údaje o datu první registrace a o emisní normě a ty pak sám nebo prostřednictvím jiných majitelů jako pravdivé a správné předkládal STK,“ řekl předseda a mluvčí rychnovského okresního soudu Jiří Fuks, jak je uvedeno na webových stránkách portálu Čt24.

Podorlická chobotnice

Při projednávání případu korupce na rychnovském odboru dopravy poukázal samosoudce Jiří Fuks na souvislost mezi uvedenou kauzou a korupčními aférami na Městském úřadu v Rychnově nad Kněžnou a v Kostelci nad Orlicí. Užil tehdy označení „východočeská podorlická korupční chobotnice“. Při všech procesech sehrály podstatnou roli odposlechy, přičemž argumentem obžalovaných bylo zpochybnění jejich legitimity. V květnu byl odsouzen napodruhé s dalšími dvěma úředníky vedoucí odboru dopravy Jan Ledvina za zneužití pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatků, avšak na místě se odvolal.