To bude hlavní téma akce, kterou na středu a čtvrtek 3. a 4. listopadu připravil Oblastní spolek Českého červeného kříže Hradec Králové ve spolupráci s městskou policií a Besipem.

Zdravotníci řidičům poradí, jak má být vybavena nová autolékárnička, kterou bude vyhláška vyžadovat od příštího roku. Správnou lékárničku bude možné si na akci i přímo zakoupit.

Strážníci a dopravní preventisté zase zájemcům poradí, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, pomohou se změnami předpisů, vysvětlí řidičům význam nových dopravních značek nebo i rizika nadcházejícího zimního období. Řidiči na akci také zdarma získají povinnou kartu první pomoci.

Akce se uskuteční po oba před hlavním vchodem malšovického stadionu, vždy od čtrnácti do osmnácti hodin. První den bude spolu s městskou policií a Besipem zaměřen hlavně na bezpečnost provozu, nová pravidla a předpisy.

Po oba dny budou řidičům k dispozici zdravotníci Červeného kříže, kteří pomohou nejen s lékárničkami, ale také zodpoví dotazy o poskytování první pomoci. Základní způsoby ošetření zraněných při dopravní nehodě si budou moci řidiči na místě přímo vyzkoušet.

Zváni jsou kromě řidičů také cyklisté a děti.

(luk)