Sebevědomě a s kupou argumentů vystupoval včera u Krajského soudu v Hradci Králové třiačtyřicetiletý Ondrej Chylka z Rychnovska. Obžaloba ho přitom viní hned ze dvou trestných činů, za které může skončit na dlouhá léta za mřížemi.

Podle spisu, z něhož státní zástupce Milan Šimek citoval, letos v červnu pohlavně zneužil třináctiletou dívku, kterou osahával a následně se ji pokusil líbat a zasunout prsty do jejího přirození.

„Dále také při cestě autem, kdy ji vezl domů, zajel na lesní cestu, kde zastavil, chytil ji za ruku a pokusil se ji políbit. Dívka ho odstrčila, načež vystoupil z vozu a přešel k jejím dveřím. Ty otevřel, násilím ji vytáhl ven a začal ji i přes její opakovaně vyjádřený nesouhlas osahávat i pod jejím oblečením,“ pokračoval Šimek.

Vše, jak uvádí obžaloba, vyvrcholilo donucením dívky k tomu, aby Chylku uspokojila rukou, což udělala, jelikož se bála o život. V tomto případě obžaloba mluví o znásilnění. „Nic z toho se nestalo. Dívka si to vymyslela asi proto, že jsem přerušil její první sexuální zážitek s mým synem, ke kterému se velmi měla,“ hájil se včera obžalovaný.

Dívka se u něj v domě objevila v osudný den s jeho přáteli, kteří byli pozvaní na zabijačku. Nikdy dřív ji neviděl. Původně měla odjet domů, avšak nakonec se podle obžalovaného domáhala možnosti u nich přespat, a tak zavolala matce. Tu údajně obelstila, jelikož jí tvrdila, že u Chylky zůstanou přes noc i známí, kteří ji přivezli, což matka včera u soudu potvrdila. „Nikdy dřív mi nelhala. Nevím, proč to udělala,“ uvedla. Předseda senátu Petr Mráka i obhájce obžalovaného Jaroslav Veska však podotkli, že ve své výpovědi uváděla žena něco jiného. „Neřekla bych, že mi dcera lhala. Spíše si občas vymýšlela, ale nikdy v důležitých věcech,“ tvrdila matka.

Ondrej Chylka popsal celou událost úplně jinak, než uvádí spis. Podle něj se dívka měla k jeho synovi, s nímž spala v jedné posteli. V době, kdy byli vzhůru, si lehl mezi ně, aby jim zabránil ve styku. Oni však odešli a Chylka usnul. Ráno, když vstával, je údajně nachytal v ložnici, jak spolu leželi pod dekou. V tu chvíli zavelel, že dívku odveze domů.

Proti němu stojí důkazy, kdy na mikině a košili dívky se našlo jeho sperma. „Spletl jsem si nejspíš košili, když jsem ráno šel do koupelny onanovat,“ hájil se obžalovaný. V případě prokázání viny hrozí Ondreji Chylkovi až dvanáct let vězení.