V těchto dnech však za ním zaklapla vrátka policejní služebny.

Šestadvacetiletý muž z Orlickoústecka nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu krádeže a poškozování cizí věci. „Vzhledem k tomu, že byl obviněný muž v posledních třech letech za stejný přečin odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Jeho prvním „kouskem“ se stalo prvního září vloupání do restaurace v Bílém Újezdu. Tehdy vyčkal na dobu, až všichni z hostů i obsluhy odejdou a bez obav do objektu vnikl. Nejprve se sám obsloužil u výčepu, a poté se obohatil cigaretami rozličných značek, DVD přehrávačem či jinými drobnostmi. Škoda se vyšplhala na jedenáct tisíc korun.

V druhém případě se jeho cílem stal motorest v Lípě nad Orlicí. Nejprve se pokusil dostat do výherního automatu na chodbě objektu. Nakonec z motorestu ukradl opět cigarety, dvě lahve piva a několik sladkostí.

Posledním objektem v hledáčku zloděje byla restaurace ve Skuhrově nad Bělou. „Po zničení rámu i skleněné výplně okna zloděj důkladně prohledal celý objekt a posléze odcizil cigarety a alkohol různých značek. Ke kradenému zboží si ještě přidal finanční hotovost z výčepu,“ popsala třetí událost mluvčí Kacálková.

Celková škoda ve všech případech byla odhadnuta na zhruba 50 tisíc korun.