Společně s celním úřadem navštívila firmy v Týništi nad Orlicí, Dobrušce, Vamberku a Rychnově nad Kněžnou. Policisté se zaměřili na neoprávněný pobyt a zaměstnávání cizinců a současně kontrolovali, jestli ubytovatelé plní povinnosti vyplývající ze zákona. Zkontrolovali 61 osob, 7 vozidel, 7 x udělili blokovou pokutu v celkové hodnotě 3 500 korun. „Cizincům chybělo zdravotní pojištění, to se vyřešilo v blokovém řízení,“ uvedl nejčastější přestupek Zdeněk Matyáš, zástupce vedoucího Inspektorátu cizinecké policie v Kostelci nad Orlicí.

Na ubytovně Sporting v Rokytnici v O. h. našla hlídka státního příslušníka Slovenska, po kterém vyhlásily pátrání tamní justiční orgány.

Ve Vamberku zjistili nelegální zaměstnávání ženy z Vietnamu, kterou zaměstnával její krajan v rozporu se zákonem o zaměstnanosti. Případ si na místě převzalo Kontrolní oddělení Úřadu práce v Rychnově n. K. V rozporu se zákonem pracoval i Ukrajinec na staveništi v Lipovce. Případ si na místě převzal podle věcné příslušnosti Celní úřad Náchod.