Přitom ale stačilo málo a celý případ nemusel být nikdy objasněn.

Čtyřiatřicetiletá žena z Pardubic byla policistům až donedávna spíše známá „jen“ jako obyčejná zlodějka. Kradla téměř všude a navíc si u toho vymýšlela rafinované fígle. „Nejvíce kradla v době, kdy byla těhotná. Klidně přišla do nějakého malého obchodu a na prodavačku zahrála srdceryvnou scénu o tom, že jí je nevolno a jestli může použít toaletu. Prodavačky pochopitelně ženě vyhověly. Kdo by odmítl pomoci nastávající mamince, že?,“ popsal našemu Deníku finty vražedkyně jeden z policistů.

Tyto promyšlené a důmyslné podvody pak většinou končily tím, že když nastávající matka toaletu a následně i prodejnu opustila, přišly prodavačky na to, že se jim ztratily různé osobní věci i peníze.

Je jasné, že tato taktika nemohla ženě dlouho vydržet, a tak se o ni zanedlouho začali zajímat policisté. Z počátku je ale vůbec ani nenapadlo, že se z původně „banální“ záležitosti stane otřesný případ hodný amerického thrilleru!

Žena byla v minulém týdnu u výslechu kvůli těm krádežím v obchodech a na dalších místech. V tu dobu již ale byla evidentně po porodu. „Čtyřiatřicetiletá žena byla několikrát vyslýchána na pardubickém okresním ředitelství kvůli těm jejím krádežím. Mimo oficiality se jí pak policistka v dobré víře zeptala, co dělá miminko a jak se mají. Žena však poté okamžitě změnila své chování, silně znervózněla a skoro začala koktat. Další otázky směřující na její dítě, respektive její následné odpovědi, však už zaujaly nejen policistku, ale i další muže zákona,“ potvrdil nám shodu náhod další z policistů.

Pod dalšími, tentokrát již cílenými otázkami, se mladá žena doslova rozsypala a otřesný případ, který šokoval i poměrně otrlé kriminalisty, tzv. pustila. Z banálního případu krádeží tak policisté najednou začali vyšetřovat vraždu! Žena pochopitelně vzápětí skončila ve vazbě. „Žena je v tuto chvíli stíhána vazebně a čelí obvinění z trestného činu vraždy, za což jí může hrozit až výjimečný trest,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Vražedkyně však i přesto, že vraždu přiznala, nechtěla dát svoji kůži lacino, a tak policisty vodila za nos a vymýšlela si různé báchorky. „Nejprve uvedla, že zhruba před měsícem porodila v přírodě nedaleko Chrudimky a dítě pak odhodila do kontejneru na odpadky. Policisté však následným šetřením tuto verzi vyvrátili. Teprve pak konečně vražedkyně celý svůj hrůzný případ odtajnila,“ sdělil pardubický policista.

Tým kriminalistů a vyšetřovatelů se tedy zanedlouho ocitl nedaleko Náchoda, kde v jedné tamní chatové oblasti bylo skutečně nalezeno tělo mrtvého novorozence. Otřesnou příchuť thrilleru měl případ i v tom, že ohořelé torzo dětského tělíčka našli policisté zahrabané v kompostu… V nedaleké chatce pak zřejmě došlo k pokusu o spálení těla. „Nyní prošetřujeme, zda bylo tělíčko spálené v krbu,“ řekla mluvčí pardubické policie.

Přestože jsou policisté s případem téměř u konce, zbývá ještě dořešit řada otázek. Podle našich informací bylo tělo spálené natolik, že nebylo možné určit pohlaví dítěte. Přesto, že to žena pochopitelně uvedla, musí se čekat na oficiální stanovisko soudního lékaře, který novorozeně podrobil pitvě. „Právě po pitvě budeme moudřejší, kdy a za jakých okolností dítě zemřelo,“ dodala Janovská.

Policisté zatím tají i to, zda v celém případu nefiguruje ještě někdo další a jakou vazbu má žena právě na zmíněný náchodský objekt, kde se novorozeněte zbavila.