Auto, totiž na začátku září strážci zákona nalezli. A to i se zlodějkou. Velice jim přitom pomohli kamarádi zapomnětlivce.

Zadržená žena na policii uvedla, že si na konci srpna všimla, že jsou klíče ve dveřích spolujezdce. Vzala si je, ale přitom prý vůbec neví, proč to udělala.

Až dvouletý trest

„U sebe si je ponechala tři dny. Poté se na místo vrátila. Odcizeným klíčkem si vůz otevřela, sedla do auta a z místa odjela," řekla tisková mluvčí královéhradeckých policistů Anna Pešavová s tím, že žena vozidlo užívala až do 4. září, kdy ji i s ukradeným autem u jedné z hradeckých benzinových čerpacích stanic objevili přátelé poškozeného muže, kteří ihned přivolali policii.

Nakonec byl vůz v hodnotě 35 tisíc korun vrácen zpět majiteli. „Podle poškozeného se z vozidla ztratila černá látková taška, startovací box s kabely, mobilní telefon a autorádio. Způsobenou škodu odhadl na dva tisíce korun," řekla Pešavová. Dodala, že žena se na policii k činu doznala.

„Autorádio prý vymontovala a dala kamarádovi, ale co se stalo s ostatními odcizenými věcmi, vůbec neví. Tvrdila, že si je zřejmě vzali její drogově závislí kamarádi, které automobilem vozila," uvedla policejní mluvčí.

Za přečin krádeže může být ženě soudem uložen až dvouletý trest odnětí svobody.