O případu jsme psali před několika dny.

Už 24. července projel mercedesem skleněnými dveřmi jedné prodejny ve Vamberku a ujel. Policie ho vypátrala v místě jeho bydliště. Škoda se vyšplhala na více než 410 tisíc a na autě, které si bez vědomí majitelky vypůjčil, na dalších 20 tisíc korun. Za tento skutek a další tři na něj byla podána obžaloba.

„14. září si opět bez vědomí majitelky vzal její vozidlo, kterým nacouval skrz závoru do areálu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. V couvání pokračoval, až narazil do skleněné výplně jedné z nemocničních budov. Poté nalezeným kusem betonu prohodil okno kanceláře a pak vchodem vstoupil do budovy, kde rozbil další věci. Celková škoda byla odhadnuta na více než 50 tisíc korun. Policisté muže zadrželi nedaleko nemocnice, podrobili ho dechové zkoušce, která ukázala téměř 0,8 promile alkoholu. Umístili ho do policejní cely, odkud byl po vystřízlivění a provedených procesních úkonech propuštěn,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nestačilo mu to. Hned den po propuštění se totiž opět zmocnil téhož vozu a nacouval jím do dveří benzinové čerpací stanice ve Vamberku. Způsobil škodu za 50 tisíc korun. „Poté najel do autobusové zastávky v Potštejně a narazil do popelnice, která nárazem odlétla na plot rodinného domu. Následně najel do dvora dalšího domu, kde poškodil schodiště. Tímto jednáním způsobil škodu za více než 40 tisíc korun,“ dodala Iva Kormošová.