Při dechové zkoušce se ukázalo, že muž z Chrudimi měl v dechu 0,46 promile alkoholu. Na místě tak dvaačtyřicetiletému muži odebrali řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Tento řidič ale zdaleka nebyl v minulém týdnu jediný, který popíjel alkohol a pak usedl za volant.

U řidičů policisté objevili také návykové látky. V ranních hodinách před několika dny zastavili rychnovští policisté ve městě také řidičku vozidla zn. Volkswagen Golf, dechová zkouška se ukázala jako negativní. Policisté ale následně provedli test na požití návykových látek, který byl pozitivní. Policisté devětadvacetiletou ženu vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, to však žena odmítla. Policisté také zjistili, že vůz, kterým žena jela, má propadlou technickou kontrolu.

Na místě tak ženě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. V policejní síti uvízl i řidič vozu zn. Fiat Seicento. Policisté z Týniště nad Orlicí ho k běžné silniční kontrole zastavili v časných ranních hodinách. Dechovou zkouškou u šestačtyřicetiletého místního muže naměřili 2,10 promile alkoholu v dechu. Při silniční kontrole navíc nezodpovědný řidič předložil neplatnou zelenou kartu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.