„Mezi osobami bez přístřeší došlo v sobotu v nočních hodinách pod vlivem alkoholu a toluenu zřejmě k rozepři, kdy 26letý obviněný muž doslova ukopal 30letého muže. Šetření okolností vraždy nadále pokračuje,“ popsala událost policejní mluvčí Iva Marková. Pachateli teď hrozí deset až patnáct let vězení.
Podle našich informací mělo ke smrtícímu útoku dojít kolem jedné hodiny v sobotu ráno. Policie totožnost mrtvého zná. U sebe sice neměl žádné doklady, kriminalisté ale zjistili, že se jedená o třicetiletého S. P. z Pardubic, který se pohyboval mezi bezdomovci.
Poprali se o ženu

Pravděpodobným motivem hrůzného činu byla nejspíše hádka ve skupince bezdomovců o jednu z žen. Kriminalisté vyslechli několik bezdomovců, kteří se zdržují v blízkosti slepého ramene Labe. V době útoku se pravděpdoboně na místě nacházelo více osob než jen šestadvacetiletý K. L. z Pardubic a jeho oběť. V ostré hádce nakonec došlo k zápasu, ve kterém starší muž podlehl. Útočník mu poté zasadil několik kopanců do hlavy. Razanci jeho ranám propůjčily i těžké pracovní boty. Právě kvůli tomuto jednání jej kriminalisté neobvinili z ublížení na zdraví, ale rovnou z vraždy.

„Útočil na hlavu oběti ve chvíli, kdy dotyčný již ležel na zemi. V takovém případě musel počítat s tím, že své oběti způsobí těžkou újmu na zdraví nebo dokonce smrt,“ vysvětlila Marková.