Její konec byl v režii kosteleckých policistů. Krátce po půlnoci ze středy na čtvrtek přijal operační důstojník na linku 158 oznámení, že v jedné restauraci ve Vamberku se pere asi deset lidí.

O čtyři minuty později k uvedenému restauračnímu zařízení dorazila první policejní hlídka. Na místě před budovou na muže zákona čekal hlouček lidí a policistům popisoval, co se uvnitř odehrálo. Dva muži po slovní rozepři pokračovali ve své argumentaci silou, třetí vzteky rozbil pěstí sklo u okna.

Dva z aktérů incidentu postávali venku, ale po příjezdu policistů náhle opět vběhli zpět do restaurace a jeden z nich začal třetího protivníka pěstí mlátit do obličeje. Bitka záhy skončila zákrokem policisty, který „bojovníka" donucovacími prostředky zastavil. Při zákroku ale soukmenovec agresora tahal zakročujícího policistu za rameno a snažil se ho také fyzicky napadnout.

Nepřestal ani po výzvě , a tak druhý z policistů proti tomuto muži rovněž použil donucovací prostředky.

Tím agresivní ataky obou bitkařů skončily. Na všechny tři aktéry incidentu čekala dechová zkouška. Přítomnost alkoholu se potvrdila u všech tří zajištěných osob – od 0,98 promile až po 1,60 promile alkoholu v dechu. Záchranáři pak všechny tři zraněné muže převezli do nemocnice k ošetření.
Škoda, kterou na místě způsobili, je vyčíslena na tisíc korun. Kostelečtí policisté celou středeční událost šetří s podezřením na přečiny násilí proti úřední osobě, rvačky a výtržnictví, za které hrozí trest jeden až čtyři roky nepodmíněně. ⋌(red)