Například zadržení hledaného, pokuty pro podomní prodejce či problémy s parkováním v Kvasinách. „V pondělí 16. listopadu v devět hodin přijala naše hlídka oznámení od cizinecké policie Hradec Králové, že pátrají po muži ukrajinské národnosti, s dalším popisem a informací o možnosti jeho pohybu v Dobrušce. Už ten samý den ve 12:35 hodin jsme si v Laichterově ulici u prodejny Marta všimli muže odpovídajícího popisu. Po jeho ztotožnění jsme zjistili, že je to opravdu muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, a ve 12:40 hodin byl předán Policii ČR," řekl strážník Radek Záleský.

Na základě smlouvy s obcí Kvasiny je opakovaně kontrolováno čím dál problematičtější parkování vozidel na území obce. Výjezdy probíhají buď na základě oznámení, nebo preventivně.

„Zaměstnanci automobilky, kteří se nevejdou na velké hlavní parkoviště, přejíždějí ke „staré bráně" závodu, kde jsou menší parkoviště, na která se při střídání směn ale nevejdou. Parkují pak bokem, často v zákazech stání. Do Kvasin vyjíždíme zhruba jednou týdně a vždy řešíme kolem 40 až 50 vozů," řekl strážník. Velmi aktuálním tématem jsou kontroly dodržování zákazu podomního prodeje, který byl v Dobrušce schválen letos v září. Zkušenosti se „šmejdy" popsal strážník takto: „V jednom případě jsme dostali upozornění od kolegy z Policie ČR, s nímž jsme pak dopátrali dvojici prodejců, kteří navštěvovali klienty jiných dodavatelů bez předchozí objednávky. Případ byl vyřešen blokovou pokutou. V podstatě hned druhý den se ve městě objevila další skupinka, která přijela vozem označeným jinou energetickou společností. Oznamovatelé nám sdělili, že se představují pod značkou ČEZ a chtějí vidět faktury spotřebitelů. Ani oni neměli předem nasmlouvané klienty, s nimiž by byli dohodnuti na schůzce. Tento přestupek byl předán k řešení ve správním řízení."

Dana Ehlová