Těla bez známek života objevil jejich syn. Když mu rodiče neotevírali, vypáčil okno v prvním patře a vnikl dovnitř. Na místo přijela profesionální jednotka hasičů ze Seče, na místo se dostavili i místní dobrovolní hasiči.

„Bylo zjištěno, že se v domě nacházejí dvě mrtvé osoby, starší manželský pár. Do bytu se jejich syn dostal oknem a ihned přivolal pomoc. Hasiči ze Seče ihned měřili koncentraci oxidu uhelnatého a nezjistili žádné rizikové hodnoty,“ informuje tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Smrt manželů potvrdil na místě přivolaný lékař. V bytě evidovali veškeré stopy a indicie chrudimští policisté. Tělo sedmasedmdesátiletého muže leželo v kuchyni, jeho o dva roky starší manželku našli v koupelně.

Vedoucí chrudimského územního odboru východočeské správy Policie ČR Stanislav Straka celou událost shrnul: „V bytě byly nalezeny dvě osoby bez známek života. Jednou z variant příčiny jejich smrti může být otrava způsobená závadou na plynovém kotli ústředního topení.“
Na otázku novinářů, zda by se nemohlo jednat o sebevraždu nebo násilný trestný čin, Stanislav Straka pouze sdělil: „Nebudu tyto dotazy komentovat. Vyšetřování je na samém počátku.“

Co stálo za smrtí manželů, kteří žili ve staré zástavbě v prachovické Zahradní ulici, ukáže až soudní pitva. Z této události jsou otřeseni všichni, kteří je znali. Starostka Prachovic Bohuslava Čepová o této smutné věci mluvit nechce. „Nebudu se k tomu vyjadřovat, je to velké neštěstí,“ řekla včera.
Chrudimská policie včera nevyloučila, že na dvojnásobné smrti měl kdosi podíl.

„Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví,“ uvedla mluvčí Věra Hamáčková. Ke zjištění, zda docházelo k úniku nebezpečných látek z plynového kotle, bude přibrán znalec v oboru toxikologie.