"První letošní telefonické oznámení přijali operační důstojníci čtyři minuty po půlnoci. Týkalo se používání zábavní pyrotechniky a ohňostroje na Trutnovsku. Od půlnoci do páté hodiny ranní se na tísňovou linku pak dovolalo ještě zhruba pětasedmdesát oznamovatelů," informovala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Nejspíše alkohol s náledím se podílel velkou měrou i na havárii osobního automobilu, k níž došlo před půlnocí na Náchodsku. "Dvaatřicetiletý řidič vozu značky Škoda tam podle prvotního šetření při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení, s vozidlem se přetočil přes střechu a naboural do stromu. Dechová zkouška mu prokázala 2,25 a 2,32 promile alkoholu v dechu," popsala mluvčí. V průběhu noci se dopravních nehod týkala čtyři telefonická oznámení.

Z pohledu krajských policistů se jednalo co do telefonicky nahlášených událostí o klidnější přelom roku. "K žádnému vážnějšímu protiprávnímu jednání či případu nedošlo. Telefonická oznámení se týkala spíše větších měst či míst s vyšší koncentrací obyvatel v rámci Královéhradeckého kraje," ujistila Magdaléna Vlčková.

Policisté také posílili služby v souvislosti s přelomem roku, oslavami a nájezdem turistů do hor, a to už v několika uplynulých dnech. I zkraje tohoto roku, kdy budou turisté z hor opět ve větším počtu odjíždět, policisté dohlédnou na dopravní situaci a intenzivněji se zaměří na řízení pod vlivem alkoholu či například na kontrolu povinné výbavy vozidel.