Čas adventu se může pro leckoho kvůli chvilkové nepozornosti změnit v peklo vyřizování nových dokladů na úřadech. Po ukradených penězích zůstanou oči pro pláč. Předvánoční období a hospodářské recese jsou zřejmě impulzem pro zvýšený počet krádeží všeho druhu.

Terčem zlodějů se stávají nejen peněženky a další cennosti neopatrně zastrčené v kapse bundy, tašce či vystavené za sklem vozu, ale také nafta v nádržích automobilů, pokladny benzinových pump, výlohy, zamčené byty a také kuriozity.

Policisté například pátrají po pachateli, který si na začátku týdne v černé kukle a se zbraní v ruce vymohl od obsluhy čerpací stanici v Borohrádku více než stotisícovou částku. Další pachatel ukradl z jedné ulice v Kostelci nad Orlicí přívěsný vozík za téměř pět tisíc. Peníze a zlaté šperky, vše v hodnotě do 100 tisíc, si odnesl drzý zloděj, který se suverénně vloupal za bílého dne do jednoho dobrušského panelového bytu. Tržbu z jednoho rychnovského stánku si odnesla dokonce prodavačka.

Uprostřed týdne zmizela bronzová busta T. G. Masaryka, dílo akademického sochaře Leoše Kubíčka, z památníku padlým v Pěčíně. „Pokud byste o výskytu tohoto vzácného uměleckého díla měli jakékoliv informace, sdělte je, prosím, rokytnickému obvodnímu oddělení nebo volejte na bezplatnou linku 158,“ žádá o pomoc při pátrání mluvčí rychnovské Policie ČR Alena Kacálková. (zen)