Začalo rozsáhlé vyšetřování, na jehož počátku bylo všem zúčastněným jasné, že mají před sebou zvlášť nebezpečného vraha. Prověrkami v okolí místa nálezu se kriminalistům zanedlouho podařilo identifikovat tělo zavražděné, a zmapovat tak její pohyb krátce před tragickou smrtí.

U jedné sklenky nezůstalo

Ctyřiatřicetiletá paní Jindra byla rozvedená, bez zaměstnání. Ráda si s kamarády poseděla u sklenky něčeho dobrého, někdy zůstala i přes noc. Několikrát za sebou také navštívila pana Josefa, kterému občas pomohla v domácnosti i na zahrádce. Toho osudného dne se však zdržela déle a nezůstalo jen u jedné skleničky. Po horkém odpoledni však brzy veškeré zásoby alkoholu došly a nezbývalo než obstarat další.

Osudová nabídka nezralého mladíka

Sedmnáctiletý syn Pavel, který bydlel v domku společně s otcem, proto odešel do města, odkud se vrátil s basou plnou piv. Alkohol zanedlouho uvolnil zábrany všech přítomných a mladík, do současné doby bez jakékoliv sexuální zkušenosti, spatřil na okamžik paní Jindru zcela obnaženou. V té chvíli náhle pocítil silné vzrušení a zatoužil po ženském těle.

Když se žena ubírala k odchodu, rozhodl se využít její momentální indispozice a nabídl se, že ji kus cesty doprovodí. S předem stanoveným cílem, avšak bez promyšleného způsobu, jak ho dosáhnout, 
vykročil za ženou do tmy.
   Lenka Burýšková

Pokračování příště

Předchozí díl KRIMIPŘÍBĚHU čtěte ZDE.