Další peníze žena zaslala za předčasné ukončení jeho mise, aby za ní mohl co nejdříve přiletět. Další problém, který se musel vyřešit penězi, bylo zadržení na letišti při cestě za ní. Jelikož mu žena poslala všechny peníze a dokonce si i nějaké půjčila, začala mít podezření, že se jedná o podvod. Žena v dobré víře zaslala svému „příteli“ téměř 270 tisíc korun.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, za který hrozí, jelikož byl spáchán v době nouzového stavu, trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ doplnila mluvčí.

Admirál, lékař a kardiochirurg chtěli po nevěstách peníze

Podobné případy vyšetřují i policisté na Hradecku. V září se 71letá žena seznámila na sociálních sítích s údajným admirálem londýnské plavební společnosti, jehož loď pluje do Austrálie. O několik dní později měla mít loď nějaké problémy, a proto „admirál ženu požádal o převzetí balíku s cennostmi. Tak jako vždy bylo potřeba zaplatit za doručení. Žena doručovací společnosti během 14 dnů zaplatila ve třech platbách celkem 6900 euro. Admirál měl být dokonce vzat do vazby a měl potřebovat peníze na obhájce, které však žena ze společného manželského účtu již naštěstí neposlala a podezření z podvodu oznámila.

Dalšími podvedenými byly dvě ženy ve věku 76 a 47 let, které poslaly neznámému člověku dohromady téměř 1,2 milionu korun.

Obě dvě v srpnu začaly na sociálních sítích komunikovat s neznámým člověkem, který vystupoval jako americký vojenský lékař. Jeden uváděl, že je kardiochirurg a druhý ortoped. Po nějaké době v ženách oba vojáci vyvolali vidinu společného života a pod různými záminkami z nich vylákali peníze. Kardiochirurg měl poslat balík s listinami, za který se měl zaplatit poplatek 14.700 Eur. Ortoped zas měl poslat balík s penězi, za který druhá žena poslala v několika platbách dohromady 800 tisíc korun. Vždy po ženách po zaplacení jedné částky žádali další a další kvůli různým problémům s doručením. Samozřejmě po příjezdu do České republiky jim oba lékaři přislíbili celou částku uhradit.

„Bohužel ani jedna z nich se nedočká ženicha a s největší pravděpodobností ani navrácení peněz,“ uzavřela Iva Kormošová.