Důvodem byla Růčkova námitka podjatosti. Obžalovaný požaduje, aby se případem zabýval jiný soud. O jeho návrhu teď musí rozhodnout Vrchní soud v Praze.

Podle spisu si čtyřiapadesátiletý Růčka v letech 2003 až 2010 bez vědomí věřitelského výboru a soudu přivlastnil svěřené peníze z konkurzní podstaty. V prvním případě část peněz převedl na svůj účet a část vybral v hotovosti. Celkem tak získal zhruba 8,3 milionu korun.

V druhém případě si údajně neoprávněně ponechal zhruba 1,5 milionu korun získaných z dražby majetku z konkurzní podstaty.

Růčka včera před soudem řekl, že oba konkurzy ustavili soudci hradeckého soudu, který by měl v případu také rozhodovat.

„Nemám pocit, že tento soud mi zajišťuje právo na spravedlivý proces," řekl obžalovaný a dodal, že podle jeho názoru nejde o zpronevěru, ale o porušení povinnosti při správě cizího majetku. K samotnému případu se Růčka příliš nevyjadřoval, připustil, že je v prodlení s výplatou peněz. „Ale moje základní snaha je vyplatit věřitele," řekl Růčka.

Obžalovanému, který je manželem bývalé starostky Broumova na Náchodsku Libuše Růčkové (ODS), hrozí v případě prokázání viny až deset let vězení.