První zásek se mu podařil 9. prosince, podle policie v Kostelci nad Orlicí rozbil dlažební kostkou okno u spolujezdce automobilu Opel Corsa, ze kterého vzal mobilní telefon, nabíječky a odnesl si také nákupní tašku s potravinami a léky. Začátkem ledna mu pak padlo do oka v Libřicích na Hradecku osobní auto Škoda Octavia a ujel s ním. Další krádež si připsal v období od 7. do 8. ledna v Hradci Králové, tentokrát to byl automobil Citroen Berlingo. Jízdu v něm si ale dlouho neužil, 9. ledna s ním havaroval v Mokrém na Rychnovsku.

"Při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, vyjel mimo silnici, kde narazil do vodící tabule a stromu. Po dopravní nehodě se rozhodl z místa utéct, po 10 minutách a zhruba 200 metrech od nehody ho však nalezla hlídka cizinecké policie. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Muž nadýchal opakovaně 1,11 promile alkoholu a na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojeném s odběrem krve," uvedla k nehodě policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Z místa nehodyZdroj: PČR

Asi mu to nestačilo, protože v krádežích aut pokračoval. Ve Skalici ukradl Škodu Octavia, kterou ujel, přestože mu policie zadržela řidičský průkaz. 26. ledna se objevil na čerpací stanici v Rychnově nad Kněžnou, kde natankoval 34 litrů nafty a ujel bez placení.

"Za necelou půl hodinu od krádeže však mezi Javornicí a Rychnovem nad Kněžnou havaroval. Opět zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při průjezdu zatáčkou skončil mimo silnici, kde se s vozidlem převrátil přes střechu. Po nehodě měl v autě založit požár a z místa utéct. I v tomto případě se podařilo policistům muže zanedlouho najít. Hlídka obvodního oddělení Rychnov nad Kněžnou u něj provedla dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl opět pozitivní. Tentokrát muž nadýchal 1,57 a 1,17 promile alkoholu a dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření a odběru kontrolního vzorku krve," dodala Pospíšilová.

Způsobená škoda přesahuje 190 tisíc korun a obviněnému hrozí až tři roky vězení.