Mladíci ve věku třiadvacet a pětadvacet let nejprve vyhnuli plut a následně se dostali do první z hal. Tam na kolečko naložili elektromotor a pokusili se ho odvézt. Stroj byl však velmi těžký, a proto jej na místě nechali a vypravili se do další z hal. Tady již měli větší radost z úlovku.

„Pachatelé ukradli několik metrů kabelu, tři kolečka, sušičku na boty, rudlík a další věci v hodnotě převyšující třicet tisíc korun,“ upřesnila rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Dlouho se však ze svého lupu neradovali. Přivolaná hlídka policie si na pomoc vzala i pátracího psa, který je dovedl k domu pachatelů, a poté i na místo, kde byla část ukradených věcí schována. „Policsté již měli tip na možné pachatele a proto také využili možnosti nasadit policejního psa,“ objasnila mluvčí. Jejich tip se také potvrdil.

Při výslechu se následně muži doznali a již byli obviněni z trestného činu krádeže spáchaného ve spolupachatelství. Strážci zákona také ještě podezírají třetího muže ve věku dvaapadesáti let. Ten zatím obviněn nebyl. Zlodějům nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.