Z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů je v těchto dnech obvinili policisté z východočeského Toxi týmu. Úspěšně tak vyvrcholila policejní akce nazvaná Fireman.

„Obviněnému muži je kladeno za vinu, že v době od září 2007 do současné doby v obci Rybitví na Pardubicku poskytl ženě v padesáti případech zdarma drogu pervitin. Přitom dalších 105 sáčků s drogou v celkové hodnotě 52 tisíc korun prodal této ženě. Ta ji pak prodávala dalším zájemcům. Obviněný měl rovněž poskytnout minimálně ve dvou případech zdarma tuto drogu jiné ženě,“ uvedla mluvčí východočeské policie Lenka Burýšková.

Zadrženou ženu z Královéhradecka policisté obviňují z toho, že drogu zakoupenou od muže z Pardubicka prodávala dalším zájemcům. Je také podezřelá, že v lékárnách kupovala pro výrobu pervitinu lék Nurofen, který pak muži z Pardubicka předávala. Podle Burýškové žena drogu nabízela zájemcům buď zdarma, nebo za částku 400 až 500 korun za dávku, a to i osobě mladší osmnácti let. „Drogu nabízela buď v místě svého bydliště, nebo v barech a na různých místech pardubického regionu,“ upřesnila mluvčí.

Policisté při domovních prohlídkách zajistili drogy a chemikálie na výrobu drog. Rovněž zadrželi vozidlo podezřelého, ve kterém objevili varnu a chemikálie potřebné pro výrobu pervitinu. „Obviněná dvojice je stíhána vazebně,“ dodala mluvčí východočeské policie Lenka Burýšková. (hd)