Neuvěřitelně dlouhý seznam prohřešků má „na kontě“ Marcel Tvrdík z Pardubicka, který se zpovídá z trestného činu podvodu. Ve většině bodů obžaloby sliboval lidem zprostředkování koupě vozu, vybral peníze a auto nikdy nedodal.

Krajský soud v Hradci Králové zahájil včera ve věci hlavní líčení a na samotné přečtení obžaloby potřeboval hned několik hodin.

A není divu. Státní zástupce předčítal jeden skutek za druhým, přičemž poslední končil číslovkou 171. Marcel Tvrdík se stal už pomalu specialistou, jak získat peníze a pokud možno je nevracet.

Finta byla úplně jednoduchá. Pokaždé se Tvrdík nabídl, že bez problémů může dovézt vůz ze zahraničí. Nejčastěji z Německa či Švýcarska. Poté vybral peníze jako zálohu v řádech desítek až statisíců korun a dělal „mrtvého brouka“.

Automobily ve stanovených termínech nedodal a peníze také nevrátil. Až teprve po několikerých urgencích, případně pohrůžkách podání trestního oznámení, část dluhu splatil. Avšak opět z peněz, které vybral od dalších důvěřivců. Podvodů se dopouštěl na území celé republiky, převážně však ve východních Čechách, a to od roku 2006. Celková škoda se tak vyšplhala na několik milionů korun.

Hra na dealera nebyla jediným podvodem, kterého se měl Marcel Tvrdík dopustit. V dalších bodech obžaloby sliboval zajistit penzionům a hotelům klientelu z řad zahraničních sportovců. Opět však vybral peníze jako zálohu a tím pro něj starost končila.

Líčení bude u krajského soudu pokračovat i dnes. Vzhledem k složitosti obžaloby, soud nejspíš jednání odročí.