Byla to zřejmě nejdražší ledová káva v jeho životě, a to ji ani nechtěl. Stála ho 12 tisíc korun. Policie vyšetřuje další podvod na Rychnovsku.

"Čtyřiadvacetiletý muž zareagoval na inzerát na facebookovém portále Marketplace, kde prodejce nabízel iPhone 13 Pro Max za částku 12 tisíc korun. Po společné komunikaci se měli domluvit na podmínkách prodeje a zaslání dvou plateb na dva různé účty. Po třech dnech mu do výdejního místa dorazil očekávaný balíček, nicméně v něm po rozbalení nalezl namísto zakoupeného iPhone ledovou kávu," uvedla k případu policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Policisté v něm nyní zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod a po prodejci pátrají.

"Obdobných případů nám lidé hlásí ze všech koutů republiky, proto policisté varují před různými podvodníky, kteří ke svému obohacení využívají internetových sítí. Vždy si rozmyslete, kam své peníze posíláte. Vybírejte si ověřené a zavedené internetové obchody. Pokud je to možné, neplaťte za objednané zboží předem, ale vždy až v okamžiku, kdy Vám bude zboží dodáno. V takovémto případě doporučujeme, aby si každý zásilku po zaplacení a převzetí zkontroloval před pracovnicemi České pošty nebo před kurýrem kterékoliv jiné doručovatelské služby. Pokud obsah nebude korespondovat s očekávaným zbožím a jeho hodnotou, volejte ihned naši linku 158, abychom mohli neoprávněnou platbu včas zajistit. V případě, že balíček otevřete až doma, blokaci vámi vyplacených peněz už provést nemůžeme," varovala policejní mluvčí.