Incident se odehrál v neděli. „Automobil, jedoucí o půl desáté večer od Soukenické, Havlíčkovy a třídy Osvobození, se před zraky hlídky otočil u pivovaru Olivětín a vydal se zpátky,“ popsala mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Jenže mladíček za volantem se policistům nezdál, a tak se za podezřelým vozidlem pustili a snažili se ho zastavit. „Řidič na signály k zastavení nereagoval a snažil se ujet. Jenže při zabočování vpravo do Havlíčkovy ulice vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel ze silnice a poškodil svislý sloupek dopravního značení, pak naboural do zaparkovaného vozu,“ vylíčila mluvčí.

Jízda se naštěstí obešla bez jeho zranění i bez zranění kohokoli jiného. Muži zákona zjistili, že za volantem vozu sedí teprve čtrnáctiletý místní chlapec. Předložit řidičský průkaz tak pochopitelně policistům nemohl. "Hmotná škoda na automobilech byla odhadnuta na dvakrát deseti tisíc korun, pět tisíc pak na poškozeném dopravním značení. Veškeré příčiny a okolnosti nehody dopravní policie nadále vyšetřuje," dodala Eva Prachařová.