Soud mu dále uložil ochranné psychiatricko sexuologické léčení v ambulantní formě. Rozsudek zatím není pravomocný.

Kalhotky neteři prý nestahoval

„Šli jsme s bráchou a sestřenkou ke strýci, kde jsme hráli slovní fotbal. Pak ho napadlo, že nás bude masírovat na zádech, krku a nohou. Připadalo mi, že mě upřednostňoval. Pak jsme leželi vedle sebe na posteli všichni čtyři. Honza se mě zeptal, jestli spím. Odpověděla jsem, že ano. Stáhl mi kalhotky a sahal mezi nohy," tak začíná výpověď dívky, která se měla stát obětí strýcovy sexuální touhy.

„Pro své uspokojení osahával na nahém těle v oblasti prsou a přirození a v přesvědčení, že poškozená usnula, aniž by věděl, že ta svůj spánek pouze předstírala, neboť si připadala bezmocná a neschopná se mu bránit. Jejího předpokládaného spánku se rozhodl využít k tomu, že se na ní pokusil vykonat soulož, což se mu ale nepodařilo," píše se v obžalobě.

Nejhorší den 
jejího života

Obžalovaný měl dívce po nevydařeném pokusu o pohlavní styk zasunovat prsty do pochvy. „Kalhotky jsem jí nestáhl a nepokoušel jsem se s ní souložit, neměl jsem ani erekci. Navíc jsem nevěděl, že jí ještě nebylo patnáct," hájil se strýc dívenky při předchozím výslechu. U soudu pouze uvedl, že všeho lituje. Více se k události vracet nechtěl.

Když druhý den ráno z pláče a chování dívky pochopil, že o všem ví,  utekl do lesa. Tam údajně den a půl chodil a přemýšlel o sebevraždě.

Policii na něj zavolala jeho matka poté, co jí vnučka událost popsala.

„V telefonu měla dcera napsané, že 23. června 2012 byl nejhorší den jejího života. Nikomu ale nic nevyčítá, byl to zkrat jednoho člověka. K babičce se jezdit naštěstí nebojí," uvedla u soudu matka dívky, sestra obžalovaného.

Lenka Kašparová