Dopravní nehoda se odehrála ve středu v brzkých ranních hodinách v ulici Hradecká. Pětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia jel se dvěma spolujezdkyněmi ve směru od Nové Paky do centra Jičína. Muž se měl pohybovat po silnici. V místě nehody není vyznačen přechod pro chodce. Přesnou příčinu a míru zavinění šetří policisté.

Policisté ze Svobody nad Úpou chytili hotelového fantóma

Trutnov - Padesátiletého muže, který byl postrachem všech provozovatelů ubytovacích zařízení především na Uherskohradišťsku, lapili pozorní policisté ze Svobody nad Úpou. Při vyjížďce do Janských Lázní poznali hotelového fantóma z Moravy, který figuroval v celostátním pátrání a zadrželi ho. Muž se při výslechu ke všemu přiznal. Uvedl, že televizory a další věci, které ukradl, prodal. Škoda, kterou způsobil, byla prozatím vyčíslena na 160 tisíc korun. „Po provedení nezbytných úkonů jsme muže eskortovali do vazební věznice v Brně. Nyní mu hrozí až pětileté vězení,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Od sousedů: Motorkář na drogách ujížděl policistům. Útěk ale raději vzdal

Pardubice - Měla to být rutinní noční kontrola, ale jezdec motocyklu nejdříve předstíral na výjezdu z Pardubic na Chrudimské ulici, že zastavuje stroj, aby vzápětí vzal za plyn a začal policejní hlídce ujíždět. Netrvalo to ale příliš dlouho, dojel jen za Dražkovický nadjezd, kde mu motorka chytla lehký smyk a navíc si tam popletl směr. Místo na výpadovku na Chrudim otočil stroj na odbočku k separačnímu dvoru Dražkovice a když si svůj omyl uvědomil, policisté už mu zahradili cestu a rychlým hmatem zabavili i klíčky od zapalování. „Šlo se o 35letého muže z Chrudimska, který byl vyzván k provedení dechové zkoušky a testu na návykové látky. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní, test na návykové látky byl pozitivní na Amfetamin či Metamfetamin,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Krom drog měl také další důvod ujíždět. Nevlastnil ani řidičský průkaz a ke stroji nebyla ani platná technická kontrola. „Za tyto skutky hrozí řidiči ve správním řízení pokuta ve výši až 50 000 korun a dva roky zákaz činnosti,“ dodala mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.