V jednom případě šlo o objekt v Rokytnici v Orlických horách. Zloděj se do něj vloupal násilím a šel po cenných historických předmětech. Z objektu tak zmizely odcizil hodiny, hrací skříň a nezapomněl ani na vzácný porcelán. Majitel škodu odhadl na 47 tisíc korun.

Kromě větších případů však policisté řeší i vloupání, kde škoda nepřesáhne pětitisícovou hranici a zloději se stávají spíše bezdomovci. Dva podobné se staly v Pěčíně a Lipovce. Chalupu v Pěčíně dokonce zloděj na nějakou dobu okupoval. Spal v ní, vařil si a tvářil se jako by to byl jeho domov. Následně ukradl potraviny a alkohol. Škoda byla odhadnuta na 2750 korun. To v Lipovce si chtěl lapka zřejmě přivydělat. Šel především po lahvích od piva i s přepravkami a na cestu si přibalil i kávu a drobné mince. Škoda dosáhla 3200 korun.

Policisté nabádají majitele chat, aby si v nich nenechávali žádné cennosti ani nářadí anebo vybavení vyloženě historické hodnoty. Pokud není v jejich možnostech chalupu zabezpečit alarmem nebo jiným spolehlivým zařízením, shodují se i odborníci na tom, že je lepší nechat jen obyčejný zámek, aby zloději nenapáchali více škody na samotném majetku, než by mohla být výše lupu.