Rodina žijící v jednom z domů v Šmídově ulici v Chrasti na Chrudimsku. Před odjezdem na dovolenou prostě uvázala své dva psy na zahradu. Bez vody a bez potravy.

Podle sousedů prý rodina odjela na Slovensko a vrátí se za dva měsíce. Do věci se proto rychle vložila policie, veterináři i chrastecká radnice v čele se starostou města, veterinářem Jiřím Andrýsem.

„Ve spolupráci s policií a se Státní veterinární správou jsme vstoupili na pozemek, abychom psy odchytili. Podařilo se nám ale zajistit jen jedno zvíře menší rasy. Větší německý ovčák totiž mezitím překousal šňůru a ze zahrady upláchl do města,“ popisuje událost chrastecký starosta.

Menšího psa se již ujala náhradní majitelka, „hon“ na třináctiměsíčního ovčáka ale pokračuje. „Už jsem měl zvíře skoro v síti, pes z ní ale dokázal na poslední chvíli uniknout. Nyní se tedy dál toulá po okolí a přes den nebývá moc k zahlédnutí. Podle svědectví sousedů se prý občas vrací i ke svému někdejšímu obydlí, kam mu lidé občas vhazují také nějakou tu potravu,“ upřesňuje Andrýs.

Starosta města neskrývá, že se s takovou lhostejností, jakou prokázali nezodpovědní majitelé psů, dosud nesetkal. V tomto případě se prý však jedná o rodinu, u které to vlastně ani nepřekvapuje.