Alkohol za volantem není na českých silnicích ničím neobyčejným. Znovu se o tom přesvědčili policisté na Rychnovsku, kteří odhalili další hříšníky.
Jeden z řidičů svoji jízdu završil dokonce v příkopu. „Dvacetiletý mladík jedoucí na silnici I /11 mezi obcemi Petrovice a Třebechovice pod Orebem se zřejmě nevěnoval řízení. S vozidlem nejprve vyjel vpravo mimo komunikaci, poté narazil do svodidel a zastavil se až v příkopu. Ke zranění nedošlo,“ informovala policejní mluvčí Alena Kacálková. Policisté navíc u řidiče dechovou zkouškou naměřili 1,79 promile alkoholu.

Ještě větší pirát silnic projížděl okresním městem. Odvážlivce u zámeckého parku zadržela místní policejní hlídka. U devětadvacetiletého řidiče vozu značky Škoda Felicia bylo naměřeno 2,60 promile. Tím jeho nebezpečná jízda skončila. Hazardérovi z Opavy policisté zadrželi řidičský průkaz a následně musel putovat na královéhradeckou záchytku.

Do nelichotivé statistiky opilých řidičů zapadla i šestačtyřicetiletá řidička z Čermné nad Orlicí. Na úseku mezi touto obcí a Borohrádkem ji k běžné silniční kon〜trole zastavila týnišťská hlídka. „U ženy policisté naměřili 1,06 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Kacálková.
Ve všech případech jsou nezodpovědní řidiči podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.