Scéna jako z amerického filmu se odehrála ve středu večer v okolí kruhové křižovatky Koruna v centru Hradce Králové. Pozornost strážníků zde upoutal řidič hondy, který nerespektoval zákaz vjezdu a velkou rychlostí vjel do pěší zóny na Riegrově náměstí.

Řidič zde svojí agresivní jízdou ohrožoval nejenom bezpečnost chodsů. ale i ostatních řidičů. Na výzvy k zastavení nereagoval. Místo toho na kruhové křižovatce Koruna úmyslně naboural do vozidla před sebou a chtěl ho ze silnice vytlačit.

Policejní hlídce se nakonec podařilo pronásledované vozidlo zablokovat, ale řidič se pokusil z místa utéci. Zastavil teprve poté, co na něj strážce zákona namířil pistolí. "Řidič i spolujezdec z ujíždějícího vozidla uposlechli výzvy a lehli si na zem. Oba přislíbili, že již budou respektovat pokyny strážníků. Dechová zkouška alkohol neprokázala, ale zkoušku na přítomnost návykových látek řidič odmítl," uvedla tisková mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová s tím, že na místo incidentu tak musela přijet státní policie.

Ta nakonec zjistila, že muž měl od roku 2005 již sedmkrát vysloven zákaz řízení a ani nyní sedět za volantem nesměl. Řidíčksý průkaz měl totiž opět v "čistírně". A to až do října roku 2026. Muži nyní za maření úředního rozhodnutí hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.