Na ploše 8300 metrů čtverečních si milovníci prehistorických zvířat přijdou na své. Najdete tu mamuta i rodinku pravěkých lidí, přesunete se ale také mnohem dále do minulosti, do časů stegosaurů, tyranosaurů, monolophosaurů, triceratopsů a mnoha dalších pravěkých „potvor“. V areálu vyrostlo na 38 modelů prehistorických zvířat. Někoho sice může trochu mrzet, že se nehýbou, ale i tak mnohé z nich v životní velikosti budí respekt. Ty nejmenší návštěvníky alespoň tolik neděsí, i když tu některé mohou spatřit také v soubojích s jinými druhy.

Z polského lázeňského městečka Dušníky.
Lázně Dušníky: I pár kilometrů za hranicemi v Polsku objevíte kus Česka

„Platit kartou nejde, ale je možné platit i v českých korunách,“ dozvídám se u pokladny. A vstupné není nijak přemrštěné, pro dospělého návštěvníka 60 korun, za děti 50 korun, ve věku do čtyř let je vstup zdarma.

A Dinopark tu není jediným lákadlem, je zasazen do malebné přírody v těsné blízkosti Stolových hor, kam míří řada turistů. Stezku do dinoparku lemují stánky s dobrotami i dalším zbožím a občerstvit se můžete přímo i vedle vstupu do Dinoparku, kde je k dispozici venkovní posezení pod přístřeškem. Kdo by chtěl strávit v Karlówě více dnů, k dispozici je tu také ubytování.